Servis
· čistení brýlí ultrazvukem
· anatomická úprava
· letování
· všechny drobné opravy
JAK PEČOVAT O BRÝLE
1. Brýle nikdy nečistěte nasucho! Všechny tvrzené brýlové čočky jsou odolnější proti poškrábání, přesto však aspoň jedenkrát denně brýle omývejte jarovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu čoček. Zároveň proudem vody očistíte sedýlka, koncovky a drážky nebo šroubky.
2. Poté očistěte Vaše brýle přípravkem pro čištění brýlových čoček. Čisticí spreje jsou výborné pro konečnou očistu čoček, vyleští plochu a vytvoří antistatický povrch nebo protizamlžovací filtr. K tomu použijte měkkou tkaninu, nejlépe mikrovlákno. Čisté mikrovláknové utěrky jsou nejlepší pro vyleštění čoček. Nevytvářejí na brýlových čočkách šmouhy a nepoškrábou je.
3. Pokud Vám mytí brýlí dělá problémy, nebo Vás prostě obtěžuje, pořiďte si domácí ultrazvu. Brýle po očištění stačí jen opláchnout vodou a osušit.
4. Pokud brýle právě nenosíte, uložte je do pouzdra.
5. Zajistěte, aby se Vaše brýle, speciálně pak brýlové čočky, nedostaly do styku s drsnými a ostrými předměty.
6. Brýle sundávejte oběma rukama, nikoliv za jednu stranici. Zajistíte tak rovné posazení brýlí na obličeji, stranice se nevylomí a brýle se neohnou v nosníku.
7. Nevystavujte brýle vysokým teplotám a velkým teplotním změnám (interiér auta v létě, sauna...).
8. Zabraňte kontaktu chemických přípravků (lak na vlasy) a mořské soli s Vašimi brýlemi. Naleptávají především povrchové úpravy brýlových čoček.
9. Občas přineste brýle na srovnání, zpevnění a vyčištění ultrazvukem.
10. Pokud dojde k mechanickému poškození brýlí, poraďte se o jejich opravě s Vaším očním optikem (nelepte brýle vteřinovým lepidlem, ani nepájejte cínem). Pokud Vám brýle při nošení působí jakékoliv obtíže, obraťte se na Optiku U nádraží, kde Vám s problémy pomůžeme.